Koncept na bazi vode HVM Chiller-a eliminiše potrebu za rashladnim sredstvom u zgradi¹, a ovi sistemi nude i dodatnu prednost jer mogu da se povežu sa bilo kojim sistemom za grijanje na bazi vode (poput radijatora ili ventilator-konvektora).
Kao toplotna pumpa sa sistemom vazduh-voda, HVM Chiller koristi vodu kao sredstvo za hlađenje kako bi pomogla u regulaciji klime u zgradi. Sistem HVM se može povezati na veliki broj unutrašnjih ventilator-konvektora (koji se nazivaju FCU – Fan Coil Units) poput Kasete 360 ili jednosmjerne kasete putem cijevi za vodu čime omogućava grijanje i hlađenje zasebnih zona. Takođe se može povezati na sisteme skladištenja termalne energije i sisteme koji koriste toplu vodu.
Razumijemo značaj optimizacije procesa dizajniranja sistema hladnjaka za građevinske konsultante s kojima možda radite. Zbog toga smo razvili intuitivnu onlajn HVM alatku za biranje koja pojednostavljuje proces dizajniranja kompletnog sistema hladnjaka na modularan način. Ona nudi osnovne informacije koje uključuju podatke o efikasnosti, ukupan protok vode i ukupan pad pritiska sistema, što pomaže u odabiru odgovarajuće vodene pumpe i cjevovoda.
¹ Punjenje rashladnog sredstva kod HVM Chiller-a je do 65% niže nego kod tradicionalnih sistema VRF. U poređenju sa Samsung DVM S sa 60 HP i rashladnim sredstvom R410A, povezanim na unutrašnje jedinice od 14 kW i 100 metara cijevi. ² Spoljne jedinice HVM Chiller-a imaju odnos sezonske energetske efikasnosti – SEER – (nominalno hlađenje) od 5,7 i sezonski koeficijent učinka – SCOP – (nominalno grijanje) od 4,3. Testirano na osnovu modela AG042 u uslovima testiranja: Voda 35 bez pumpanja pumpe. Rezultati mogu da variraju u zavisnosti od faktora okoline i individualne upotrebe. ³ Pri niskom opterećenju, brojne spoljne jedinice se pale naizmjenično u intervalima. Pri prosječnom opterećenju, spoljne jedinice rade na djelimično opterećenje kako bi optimizovale učinak. Pri maksimalnom opterećenju, svi kompresori spoljnih jedinica rade maksimalnim kapacitetom.